Galeria Sztuki Współczesnej Foksal 17 przedstawia:

Tuman

  • Numer ID 883
zapytaj o produkt
Cena:
1800 zł
zrób rezerwację
opis pracy:

Obraz olejny "Tuman" pochodzi z 2004 roku i został stworzony przez ukraińskiego artystę Alexandra Dobrodiya, należącego do kręgu nowoczesnych kijowskich malarzy. Środowisko międzynarodowe zgodnie przyznaje, iż jest on twórcą niezwykle otwartym na nowe inspiracje oraz dzielenie się doświadczeniami warsztatowymi. Te ostatnie zdobywał w latach 90. XX wieku, wypracowując styl nieobciążony ramami malarstwa współczesnego. Jego prace można znaleźć w wielu warszawskich galeriach sztuki, to tutaj zdobył sobie duże uznanie bezkompromisowym wykorzystaniem środków wyrazu. Łączy architekturę z toposem teatrum, baśniowych widowisk oraz marzeń sennych. Słowem Dobrodiy to wybitny przedstawiciel realizmu magicznego, którego prace Galeria Foksal 17 z dumą prezentuje klientom i odwiedzającym!

Jedną z nich jest prezentowana Państwu praca "Tuman" - jest to obraz olejny o niewielkim formacie 30 cm x 50 cm, wykonany na płótnie. Kontemplując dzieło, dostrzegamy odrealnioną scenę w swoistych piaskowych zaspach. Wystają ponad nie fragmenty zabudowań przywodzących na myśl zamkowe wrota i baszty. Przesłanki realizmu magicznego dopełnia nieproporcjonalnie duża morska muszla pośród budynków. Malarz wykorzystał w tej aranżacji monochromatyczne tonacje: jasny błękit, lazur, miętową zieleń oraz delikatny oranż. Scena obserwowana jest przez surrealistyczne okulary oraz swego rodzaju zamglony filtr. 

Obrazy olejne z nurtu realizmu magicznego stanowią doskonałą lokatę kapitału na rynku sztuki, a estetyka ta przeżywa obecnie renesans popularności. Miniatury Alexandra Dobrodiya to znakomita dekoracja na ścianę sypialni, obraz do salonu lub biura. Niewielki format pracy pozwala na nieskrępowane podarowanie jej miłośnikowi sztuki współczesnej, w formie prezentu. Sztuka ukraińska znajduje się obecnie w tendencji wzrostowej, dlatego warto zwrócić uwagę na jej najbardziej prominentnych przedstawicieli. Galeria Sztuki Współczesnej Foksal 17 z dumą poleca "Tuman" jako obraz olejny na sprzedaż!znajdź podobne:


polecani artyści


Nasza kolekcja nowoczesnych obrazów stale się powiększa. Wszystkim zainteresowanym kupnem dzieła sztuki, służymy naszą znajomością trendów, artystów z ugruntowaną pozycją rynkową oraz nowych i śmiałych twórców o dużym potencjale. Odkrywamy dla Państwa niuanse pracy autorów obrazów, grafiki i rzeźby, znajdujących się w naszej kolekcji. Przedstawiamy i rekomendujemy twórców sztuki pięknej, którzy według naszej skromnej opinii, są w szczególności warci Państwa uwagi. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi artystami!