Galeria Sztuki Współczesnej Foksal 17 przedstawia:

Tysiącletnia ryba

  • Numer ID 3611
zapytaj o produkt
sprzedane
opis pracy:

Rzeźba "Tysiącletnia ryba" to dzieło Tomasza Sętowskiego powstałe w 2018 roku, reprezentująca oryginalną twórczość z nurtu realizmu magicznego. Pochodzący z Częstochowy słynny twórca z determinacją budował swoją karierę artystyczną, wcześnie osiągając rozpoznawalność i uznanie na polskim rynku sztuki oraz w światowych galeriach sztuki nowoczesnej. Lubi on posługiwać się, w odniesieniu do swojej pracy sloganem Fabryka Snów, który jest marką jego unikalnego stylu, uznawanego dziś za estetyczny wzorzec. Działa sztuki nawiązujące do surrealizmu potrafią być dla szerokiej publiczności nieczytelne, jednak prace Tomasza Sętowskiego cieszą się olbrzymią popularnością dzięki niepowtarzalnemu warsztatowi, który przybliża realizm magiczny widzom i koneserom sztuki.

"Tysiącletnia ryba", którą prezentujemy Państwu jako dzieło sztuki na sprzedaż, to rzeźba o niewielkich wymiarach - 42 cm x 25 cm. Jest to kreacja wykonana z ceramiki i może stanowić propozycję dekoracji do salonu, prywatnej biblioteki lub reprezentacyjnego foyer. Widz kontemplujący rzeźbę, może zasugerować się jej tytułem i iść ścieżką estetyczną tajemniczych ryb głębinowych, zamieszkujących mroczne części naszej planety. U Sętowskiego jednak, ryba została poddana antropomorfizacji i odrealniona - artysta zastosował więc klasyczne dla realizmu magicznego zabiegi estetyczne. Łeb ryby został oddany jako ludzka twarz, natomiast na grzbiecie "zwierzęcia" znajdują się fortyfikacje baśniowego pałacu. 

Dzieła sztuki autorstwa Tomasza Sętowskiego to perfekcyjna demonstracja tego, co protoplaści realizmu magicznego nazywali Nową Rzeczywistością. Mistrz znakomicie łączy elementy nadrealne z rzeczywistymi, co skutkuje jedynym w swoim rodzaju ładunkiem metafizycznym. Święcące triumfy wystawy artysty, takie jak Teatr Magiczny czy Muzeum Wyobraźni, przyniosły mu estymę w międzynarodowym środowisku artystycznym (Europa, USA, UAE). Ponadczasowa estetyka i symbolika prac Sętowskiego to doskonała przesłanka dla długoterminowej inwestycji w dzieła sztuki. Malarz podchodzi do swoich obrazów niezwykle personalnie i emocjonalnie, dlatego są one tak łakomym kąskiem dla chcących ulokować kapitał na rynku alternatywnym. Ze strony warszawskiej Galerii Sztuki Współczesnej Foksal 17, możecie Państwo liczyć na kompleksowe doradztwo inwestycyjne w kwestii pozyskania "Tysiącletniej ryby" dla swoich zbiorów ultranowoczesnej rzeźby surrealistycznej!



znajdź podobne:


polecani artyści


Nasza kolekcja stale się powiększa. Wszystkim zainteresowanym kupnem dzieła sztuki, służymy naszą znajomością trendów, artystów z ugruntowaną pozycją rynkową oraz nowych i śmiałych twórców o dużym potencjale. Odkrywamy dla Państwa niuanse pracy autorów obrazów, grafiki i rzeźby, znajdujących się w naszej kolekcji. Przedstawiamy i rekomendujemy twórców sztuki pięknej, którzy według naszej skromnej opinii, są w szczególności warci Państwa uwagi. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi artystami!