Galeria Sztuki Współczesnej Foksal 17 przedstawia:

Warszawa w złocie

  • Numer ID 5105
zapytaj o produkt
Cena:
5000 zł
zrób rezerwację
opis pracy:

Obraz olejny „Warszawa w złocie”to dzieło Łukasza Dziedzica z 2020 roku, reprezentujące cykl pracartysty wykonanych w nurcie malarstwa abstrakcyjnego. Urodzony w 1976roku artysta plastyk zajmuje się malarstwem, grafiką oraztypografią, jednak jego doświadczenie ze sztuką piękną jest owiele szersze i niezwykle zróżnicowane. Co należy podkreślić,Dziedzic nie uzyskał na swojej drodze twórczej formalnegowykształcenia – jest bowiem samoukiem. Warszawiak zajmuje sięprojektowaniem dla prasy, poligrafii oraz pracowni urbanistycznych.Zainicjował w latach dwutysięcznych powstanie jednej z największychw Polsce pracowni architektonicznych i szkoły rysunku. Towielowymiarowe doświadczenie wpłynęło na jego styl malarski –który przez znawców określany jest jako doskonale odrobiony,elegancki lecz ekspresyjny. Interesują go zagadnienia ludzkiegoducha i ciała oraz filozofia życia w przestrzeni, a do tegodrugiego zakresu tematycznego należy prezentowany dziś Państwuobraz „Warszawa w złocie”, powstały na płótnie o wymiarach120 cm x 80 cm, w technice olejnej.


Widz dostrzega na tym wielkoformatowympłótnie przejmującą, zarówno kompozycyjnie jak i kolorystycznie,plastyczną aranżację zabudowań Warszawy. Sugerując się tytułemdzieła malarza jesteśmy skierowani na ścieżkę interpretacji: otościsłe centrum stolicy z charakterystycznymi jej budynkami, w tymPKiN. Wysokościowce oddane w manierze abstrakcyjnej, zwykorzystaniem precyzyjnych perspektywicznie i geometryczniestrzelistych linii i płaszczyzn. Łukasz Dziedzic wykorzystał w tejkompozycji rozmaite odcienie żółcieni, od złocistej, miodowej ibursztynowej po ciepły orzech i złamaną biel detaliarchitektonicznych. Obraz olejny jest zatem monochromatyczny, sprawiawrażenie jednolitej tkanki i wywołuje pozytywny ładunekestetyczny. Spełnia to perfekcyjnie przesłanki abstrakcyjnegopejzażu miejskiego.


Obrazy olejne Łukasza Dziedzica todoskonałe dekoracje do przestronnego salonu, obrazy na ścianęsypialni czy reprezentacyjnego hallu. Ze względu na swoje rozmiary,„Warszawa w złocie” znakomicie sprawdzi się w minimalistycznychwnętrzach o harmonijnej kolorystyce. Obrazy abstrakcyjne to wostatnich latach duża część światowego tortu w zakresieinwestycji alternatywnych w sztukę nowoczesną. Pracami Dziedzicamogą zainteresować się zarówno właściciele kolekcji dziełsztuki prywatnych, jak i korporacyjnych. Mówiąc o obrazachinwestycyjnych analitycy rynku sugerują kupcom właśnie takie współczesne oleje na płótnie, dlatego z dumą polecamy Państwuobraz „Warszawa w złocie” jako dzieło sztuki na sprzedaż.Zapraszamy do kontaktu z Galerią Sztuki Współczesnej Foksal 17 w Warszawie!


znajdź podobne:


polecani artyści


Nasza kolekcja nowoczesnych obrazów stale się powiększa. Wszystkim zainteresowanym kupnem dzieła sztuki, służymy naszą znajomością trendów, artystów z ugruntowaną pozycją rynkową oraz nowych i śmiałych twórców o dużym potencjale. Odkrywamy dla Państwa niuanse pracy autorów obrazów, grafiki i rzeźby, znajdujących się w naszej kolekcji. Przedstawiamy i rekomendujemy twórców sztuki pięknej, którzy według naszej skromnej opinii, są w szczególności warci Państwa uwagi. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi artystami!