Galeria Sztuki Współczesnej Foksal 17 przedstawia:

Wodospad

  • Numer ID 282
zapytaj o produkt
Cena:
800 zł
zrób rezerwację
opis pracy:

Obraz olejny "Wodospad" to praca Oresta Kliusyka z 2015 roku, czyli przełomowego czasu w karierze ukraińskiego artysty malarza i rzeźbiarza. Pochodzący z Kołomyi twórca urodził się w roku 1975, można więc śmiało powiedzieć iż należy do grona młodych ukraińskich artystów. To właśnie w roku powstania prezentowanego Państwu obrazu olejnego Kliusyk zamieszkał w Polsce i zyskał rozgłos, kuratelę warszawskich galerii sztuki współczesnej oraz nawiązał współpracę twórczą z Ogrodem Botanicznym PAN. Niewątpliwie wiąże się to z dominującym warsztat artysty stylem oraz tematyką jego obrazów - przeważają martwe natury oraz pejzaże - oddane z hiperrealistycznym sznytem.

"Wodospad" należy do dzieł Kliusyka z właśnie tego nurtu, jest to obraz olejny na płótnie o wymiarach 50 cm x 60 cm. Malarska aranżacja przedstawia leśny pejzaż z kaskadującym strumieniem w centralnej części kompozycji. Artysta wykorzystał w niej naturalne elementy flory z przewagą drzew liściastych utrzymanych w subtelnych tonacjach zieleni, oraz detale w tzw. kolorach ziemi. 

Obrazy olejne ukraińskiego malarza urzekają precyzją oddania naturalnego środowiska co sprawia, iż zyskał sobie miano "młodego artysty starej szkoły". Jego warsztat jest drobiazgowy i niezwykle realistyczny, dlatego prace te znakomicie odnajdują się w klasycznych wnętrzach. To znakomita dekoracja do salonu, biblioteki czy klimatyczny obraz do sypialni. Hiperrealistyczne pejzaże olejne to uniwersalny obiekt inwestycyjny na rynku sztuki, ich popularność nie przemija wraz ze zmieniającymi się trendami. Galeria Sztuki Współczesnej Foksal 17 z przyjemnością poleca "Wodospad" jako obraz olejny na sprzedaż!


 

znajdź podobne:


polecani artyści


Nasza kolekcja nowoczesnych obrazów stale się powiększa. Wszystkim zainteresowanym kupnem dzieła sztuki, służymy naszą znajomością trendów, artystów z ugruntowaną pozycją rynkową oraz nowych i śmiałych twórców o dużym potencjale. Odkrywamy dla Państwa niuanse pracy autorów obrazów, grafiki i rzeźby, znajdujących się w naszej kolekcji. Przedstawiamy i rekomendujemy twórców sztuki pięknej, którzy według naszej skromnej opinii, są w szczególności warci Państwa uwagi. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi artystami!