Galeria Sztuki Współczesnej Foksal 17 przedstawia:

Wolne Miasto Gdańsk

  • Numer ID 3402
zapytaj o produkt
sprzedane
opis pracy:

"Wolne Miasto Gdańsk" to reprodukcja dzieła Edwarda Dwurnika, które mamy przyjemność prezentować dla Państwa w ramach kolekcjonerskiej serii inkografii (cyfrowa technika graficzna z wykorzystaniem tuszu), z sygnaturą autora. Postaci malarza koneserom polskiej sztuki nie trzeba szczegółowo przedstawiać, jednak z uwagi na to, iż odszedł on od nas niedawno, zarysujemy jego charakterystykę. Edward Dwurnik nazywany był malarzem-celebrytą, choć sam dystansował się wobec tego miana i często grał w kotka i myszkę z prasą. To z pewnością jeden z najwybitniejszych polskich malarzy współczesnych, który już od lat 60. XX wieku odznaczał się wybitną płodnością twórczą. Dwurnik bezkompromisowo rozprawiał się ze stereotypami dotyczącymi tematu i formatów obrazów olejnych, wnosząc ożywczą nutę na polski rynek sztuki. Tworzył cykle zaangażowane społecznie, abstrakcyjne, kwiatowe oraz pejzaże miejskie. Do tych ostatnich należy oferowany na sprzedaż "Wolne Miasto Gdańsk" - to inkografia na papierze o niedużym formacie (30 cm x 22 cm). Praca posiada stosowny certyfikat autentyczności reprodukcji.

Podobnie jak w przypadku wielu pejzaży miejskich mistrza, "Wolne Miasto Gdańsk" to plastyczne, monochromatyczne wyobrażenie miasta utrzymane w tonacjach błękitu paryskiego i królewskiego, z elementami kobaltu. Widzowi zaproponowano perspektywę z lotu ptaka na ikoniczną panoramę Gdańska. Mrowie miejskich kamienic, Bazylika, Ratusz i Fontanna Neptuna, zostały skomasowane na niewielkiej przestrzeni, jednak oddane z przywiązaniem do szczegółów. Pomimo monotonii kolorystycznej, skrupulatnie przedstawione detale architektoniczne tworzą udany kontrapunkt estetyczny. 

Obrazy olejne Edwarda Dwurnika od lat są łakomym kąskiem dla kolekcjonerów sztuki oraz chcących rozpocząć przygodę z inwestowaniem w dzieła sztuki pięknej. Limitowane, oryginalne reprodukcje jego dzieł stanowią tym bardziej pożądany przedmiot dekoracyjny do salonu, sypialni czy domowej biblioteki. Awangardowa seria pejzaży miejskich, które są efektem wielu podróży malarza, zyskuje znaczącą wartość rynkową dzięki kompaktowemu formatowi. Cenione przez dekoratorów wnętrz miniatury wyróżnia fakt, iż dzięki bogactwie detali oraz renomie samego artysty, potrafią być one cenniejsze niż wielkoformatowe dzieło malarstwa nowoczesnego. Zapraszamy do kontaktu z Galerią Foksal 17 - z przyjemnością będziemy pośredniczyć w sprzedaży najwyższej jakości cyfrowej reprodukcji Edwarda Dwurnika "Wolne Miasto Gdańsk"!
znajdź podobne:


polecani artyści


Nasza kolekcja stale się powiększa. Wszystkim zainteresowanym kupnem dzieła sztuki, służymy naszą znajomością trendów, artystów z ugruntowaną pozycją rynkową oraz nowych i śmiałych twórców o dużym potencjale. Odkrywamy dla Państwa niuanse pracy autorów obrazów, grafiki i rzeźby, znajdujących się w naszej kolekcji. Przedstawiamy i rekomendujemy twórców sztuki pięknej, którzy według naszej skromnej opinii, są w szczególności warci Państwa uwagi. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi artystami!