Galeria Sztuki Współczesnej Foksal 17 przedstawia:

Wróżki

  • Numer ID 633
zapytaj o produkt
Cena:
4200 zł
zrób rezerwację
opis pracy:

Obraz olejny "Wróżki" to dzieło autorstwa Stefana Sławińskiego z roku 1995, reprezentujące wyjątkowy warsztat artysty, rodowitego wielkopolanina (ur. 1948), tworzącego od początku lat dwutysięcznych na warszawskiej Pradze. To w tym zagłębiu twórców i rozmaitych atelier, na ulicy Brzeskiej prowadził on Pracownię Sztuk Pięknych "Magiel". Grafiki Sławińskiego to efekt skrupulatnej pracy "piórkiem i kreską", jak również kolaże i inne techniki plastyczne. Posługiwał się formami organicznymi, równie często co geometryczną kreską i siatką. Jego dzieła w periodykach branżowych opisywane są jako "fascynujące, ale i niepokojące, drażniące". Stefan Sławiński odszedł w 2011 roku, co skutkowało rewizytą krytyków sztuki w świecie Jego twórczości. Konkluzją jest, iż wybitny grafik posiadał niezwykłą wrażliwość na świat, a w centrum jego zainteresowań z upływem czasu, okazało się być ludzkie przemijanie oraz to jak można sobie z nim radzić. Bądź nie zdołać. Prezentowane Państwu dzieło sztuki "Wróżki", powstało za pomocą farb olejnych, na płycie o imponującym formacie 70 cm x 100 cm.

Kontemplowana aranżacja to abstrakcyjne wyobrażenie sceny o kilku planach kompozycyjnych. Według zamysłu malarza, widz spogląda na całość poprzez wycięty kontur kobiety bez ramion oraz głowy. W dalszej strefie, niejako wsuwając głowy w owy kontur, pojawia się 10 kobiecych twarzy z zamkniętymi oczami i uniesionymi brodami. Twarze te sprawiają wrażenie głębokiej koncentracji. Artysta wykorzystał w tej pracy intensywne, mocne tonacje karminu, błękitu oraz brzoskwiniowej żółcieni. Sławiński pozostawia odbiór tego obrazu do swobodnej oceny i interpretacji przez oglądającego.

Obrazy olejne Stefana Sławińskiego to były i są prezentowane na wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych. Stosował on własną, jedyną w swoim rodzaju technikę z pogranicza sztuk, co z pewnością może zainteresować wielbicieli eklektyzmu oraz kolekcjonerów sztuki zainteresowanych głębokim symbolizmem. Ładunek estetyczny prac Sławińskiego może być na tyle dojmujący, iż należy im się miejsce intymne w pomieszczeniach prywatnych. Nabywcy mogą się zdecydować na obraz do salonu, sypialni, domowej biblioteki lub obraz do gabinetu. Należy pamiętać, że prac artysty nie pojawi się już więcej, zatem stanowią one unikalne inwestycyjne dzieła sztuki oraz alternatywną lokatę kapitału. Galeria Sztuki Współczesnej Foksal 17 w Warszawie zaprasza do kontaktu w sprawie kupna obrazu olejnego Stefana Sławińskiego "Wróżki"!
znajdź podobne:


polecani artyści


Nasza kolekcja nowoczesnych obrazów stale się powiększa. Wszystkim zainteresowanym kupnem dzieła sztuki, służymy naszą znajomością trendów, artystów z ugruntowaną pozycją rynkową oraz nowych i śmiałych twórców o dużym potencjale. Odkrywamy dla Państwa niuanse pracy autorów obrazów, grafiki i rzeźby, znajdujących się w naszej kolekcji. Przedstawiamy i rekomendujemy twórców sztuki pięknej, którzy według naszej skromnej opinii, są w szczególności warci Państwa uwagi. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi artystami!