Galeria Sztuki Współczesnej Foksal 17 przedstawia:

Zamek Królewski (2237)

  • Numer ID 4098
zapytaj o produkt
Cena:
1900 zł
zrób rezerwację
opis pracy:

Akryl "Zamek Warszawski (2237)" to obraz Pawła Kluzy z 2019 roku, reprezentujący cykl autora pod tytułem "Podróże". Paweł Kluza pochodzi z Jury Krakowsko-Częstochowskiej i zajmuje się twórczością artystyczną od wczesnych lat młodzieńczych. Jak sam przyznaje, spotkania z dwiema wyjątkowymi postaciami polskiej sztuki pięknej (2004 i 2014), zadecydowały o porzuceniu biznesu na rzecz malarstwa. Nikifor oraz Edward Dwurnik stali się główną inspiracją warsztatową Kluzy, czyniąc go naturalnym następcą tych wybitnych prymitywistów. W swoich obrazach oddaje hołd mistrzom, jednak bliższa obserwacja obrazów pozwala dostrzec autorskie, ewolucyjne zabiegi malarskie Pawła Kluzy. Ich przykładem jest praca, którą z przyjemnością Państwu prezentujemy. "Zamek Warszawski (2237)" powstał w technice akrylowej na płótnie o formacie miniatury (30 cm x 30 cm).

Kontemplując obraz, widzimy artystyczne wyobrażenie warszawskiej zabudowy okolic Zamku Królewskiego w Warszawie, w kierunku Wisły. Malarz wykorzystał w tej kreacji mnogość tonacji i barw - od zieleni i żółcieni, po jasny błękit, makową czerwień oraz fiolet i róż w detalach architektonicznych. Widok z lotu ptaka kieruje wzrok widza na - oddane z charakterystyczną dla Dwurnika manierą - zejście od zamku w kierunku Mariensztatu. Elementem nadprzyrodzonym na tym obrazie akrylowym są uniformistyczne obłe drzewka oraz gęsi, przechadzające się ulicami. Ta odrealniona, pstrokata aranżacja znakomicie łączy prymitywizm rysunkowy z pejzażem miejskim. 

Obrazy Pawła Kluzy są znakomitą propozycją dla koneserów sztuki oraz chcących rozpocząć przygodę z inwestowaniem w dzieła sztuki pięknej. Awangardowe kompozycje akrylowe to doskonała dekoracja na ścianę do salonu, sypialni czy domowej biblioteki. Pejzaże miejskie czerpiące z dziedzictwa słynnego Edwarda Dwurnika, nabrały wymiernej wartości kolekcjonerskiej po śmierci malarza w 2018 roku. Galeria Sztuki Współczesnej Foksal 17 z dumą poleca kupno obrazu akrylowego Pawła Kluzy "Zamek Warszawski (2237)" !

znajdź podobne:


polecani artyści


Nasza kolekcja stale się powiększa. Wszystkim zainteresowanym kupnem dzieła sztuki, służymy naszą znajomością trendów, artystów z ugruntowaną pozycją rynkową oraz nowych i śmiałych twórców o dużym potencjale. Odkrywamy dla Państwa niuanse pracy autorów obrazów, grafiki i rzeźby, znajdujących się w naszej kolekcji. Przedstawiamy i rekomendujemy twórców sztuki pięknej, którzy według naszej skromnej opinii, są w szczególności warci Państwa uwagi. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi artystami!