Galeria Sztuki Współczesnej Foksal 17 przedstawia:

Zapomniane królestwo II

  • Numer ID 3937
zapytaj o produkt
sprzedane
opis pracy:

Akwarela "Zapomniane królestwo II" to dzieło Tomasza Sętowskiego z 2018 roku, reprezentujący oryginalne malarstwo z nurtu realizmu magicznego. Pochodzący z Częstochowy słynny twórca z determinacją budował swoją karierę artystyczną, wcześnie osiągając rozpoznawalność i uznanie na polskim rynku sztuki oraz w światowych galeriach malarstwa. Lubi on posługiwać się w odniesieniu do swojej twórczości sloganem Fabryka Snów, który jest marką jego unikalnego stylu, uznawanego dziś za estetyczny wzorzec. Dzieła sztuki nawiązujące do surrealizmu potrafią być dla szerokiej publiczności nieczytelne, jednak prace Tomasza Sętowskiego cieszą się olbrzymią popularnością dzięki niepowtarzalnemu warsztatowi, który przybliża realizm magiczny widzom i koneserom sztuki.

Kompozycja "Zapomniane królestwo II", którą prezentujemy Państwu jako obraz na sprzedaż, to akwarela na kartonie o wymiarach miniatury (21 cm x 30 cm). Kontemplując obraz, widz dostrzega swego rodzaju symbiotyczną megakonstrukcję. Podstawę kreacji stanowią odrealnione fortyfikacje, baśniowe domki oraz kamienna aleja i akwedukt. Elementy osady wznoszą się ku górze po antropomorficznym wzgórzu - jego trzon i zbocze stanowi bowiem ludzka twarz o przykrym wyrazie. Pod łukiem mostu przechodzi grupa bliżej nieokreślonych postaci. Sętowski wykorzystał w tej kreacji stonowane barwy, od płowego brązu po szarości i złamaną srebrem biel. Mistrz sygnował tę akwarelę w lewym górnym rogu. 

Obrazy oraz grafiki Tomasza Sętowskiego to perfekcyjna demonstracja tego, co protoplaści realizmu magicznego nazywali Nową Rzeczywistością. Znakomicie łączy elementy nadrealne z rzeczywistymi, co skutkuje jedynym w swoim rodzaju metafizyką. Święcące triumfy wystawy artysty, takie jak Teatr Magiczny czy Muzeum Wyobraźni, przyniosły mu estymę w międzynarodowym środowisku artystycznym. Ponadczasowa estetyka kreacji Sętowskiego to doskonała przesłanka dla długoterminowej inwestycji w dzieła sztuki. Malarz podchodzi do swoich obrazów niezwykle personalnie, dlatego są one tak łakomym kąskiem dla chcących ulokować kapitał na rynku alternatywnym. Ze strony warszawskiej Galerii Sztuki Współczesnej Foksal 17, możecie Państwo liczyć na kompleksowe doradztwo inwestycyjne w kwestii pozyskania "Zapomnianego królestwa II" dla swoich zbiorów nowoczesnych akwareli!znajdź podobne:


polecani artyści


Nasza kolekcja stale się powiększa. Wszystkim zainteresowanym kupnem dzieła sztuki, służymy naszą znajomością trendów, artystów z ugruntowaną pozycją rynkową oraz nowych i śmiałych twórców o dużym potencjale. Odkrywamy dla Państwa niuanse pracy autorów obrazów, grafiki i rzeźby, znajdujących się w naszej kolekcji. Przedstawiamy i rekomendujemy twórców sztuki pięknej, którzy według naszej skromnej opinii, są w szczególności warci Państwa uwagi. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi artystami!