Galeria Sztuki Współczesnej Foksal 17 przedstawia:

Złota Warszawa

  • Numer ID 5106
zapytaj o produkt
sprzedane
opis pracy:

Obraz olejny „Złota Warszawa” to dzieło Łukasza Dziedzica z 2020 roku, reprezentujące cykl prac artysty wykonanych w nurcie malarstwa abstrakcyjnego. Urodzony w 1976 roku artysta plastyk zajmuje się malarstwem, grafiką oraz typografią, jednak jego doświadczenie ze sztuką piękną jest o wiele szersze i niezwykle zróżnicowane. Co należy podkreślić, Dziedzic nie uzyskał na swojej drodze twórczej formalnego wykształcenia – jest bowiem samoukiem. Warszawiak zajmuje się projektowaniem dla prasy, poligrafii oraz pracowni urbanistycznych. Zainicjował w latach dwutysięcznych powstanie jednej z największych w Polsce pracowni architektonicznych i szkoły rysunku. To wielowymiarowe doświadczenie wpłynęło na jego styl malarski – który przez znawców określany jest jako doskonale odrobiony, elegancki lecz ekspresyjny. Interesują go zagadnienia ludzkiego ducha i ciała oraz filozofia życia w przestrzeni, a do tego drugiego zakresu tematycznego należy prezentowany dziś Państwu obraz „Złota Warszawa”, powstały na płótnie o wymiarach 120 cm x 80 cm, w technice olejnej.


Widz dostrzega na tym wielkoformatowym płótnie przejmującą, zarówno kompozycyjnie jak i kolorystycznie, plastyczną aranżację zabudowań Warszawy. Sugerując się tytułem dzieła malarza jesteśmy skierowani na ścieżkę interpretacji: oto ścisłe centrum stolicy z charakterystycznymi jej budynkami, w tym PKiN. Wysokościowce oddane w manierze abstrakcyjnej, z wykorzystaniem precyzyjnych perspektywicznie i geometrycznie strzelistych linii i płaszczyzn. Łukasz Dziedzic wykorzystał w tej kompozycji rozmaite odcienie żółcieni, od złocistej, miodowej i bursztynowej po kontrastowy granat oraz kobalt tła. Ciekawym zabiegiem malarza jest połączenie niemalże podręcznikowej perspektywy zbieżnej z przybliżeniem centralnego planu widzowi – daje to wrażenie wypukłości oraz frapującej dynamiki sceny. Spełnia to perfekcyjnie przesłanki abstrakcyjnego pejzażu miejskiego.


Obrazy olejne Łukasza Dziedzica to doskonałe dekoracje do przestronnego salonu, obrazy na ścianę sypialni czy reprezentacyjnego hallu. Ze względu na swoje rozmiary, „Złota Warszawa” znakomicie sprawdzi się w minimalistycznych wnętrzach o harmonijnej kolorystyce. Obrazy abstrakcyjne to w ostatnich latach duża część światowego tortu w zakresie inwestycji alternatywnych w sztukę nowoczesną. Pracami Dziedzica mogą zainteresować się zarówno właściciele kolekcji dzieł sztuki prywatnych, jak i korporacyjnych. Mówiąc o obrazach inwestycyjnych analitycy rynku sugerują kupcom właśnie takie współczesne oleje na płótnie, dlatego z dumą polecamy Państwu obraz „Złota Warszawa” jako dzieło sztuki na sprzedaż. Zapraszamy do kontaktu z Galerią Sztuki Współczesnej Foksal 17 w Warszawie!znajdź podobne:


polecani artyści


Nasza kolekcja nowoczesnych obrazów stale się powiększa. Wszystkim zainteresowanym kupnem dzieła sztuki, służymy naszą znajomością trendów, artystów z ugruntowaną pozycją rynkową oraz nowych i śmiałych twórców o dużym potencjale. Odkrywamy dla Państwa niuanse pracy autorów obrazów, grafiki i rzeźby, znajdujących się w naszej kolekcji. Przedstawiamy i rekomendujemy twórców sztuki pięknej, którzy według naszej skromnej opinii, są w szczególności warci Państwa uwagi. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi artystami!