Galeria Sztuki Współczesnej Foksal 17 przedstawia:

Zniknięcie motywu wynikającego z dobrej intencji (ed.IV/XX)-B2

  • Numer ID 5114
zapytaj o produkt
Cena:
3000 zł
zrób rezerwację
opis pracy:

Obraz "Zniknięcie motywu wynikającego z dobrej intencji (ed.IV/XX)-B2" to dzieło Rafała Olbińskiego z 2020 roku, które mamy przyjemność prezentować dla Państwa w ramach kolekcjonerskiej serii inkografii (cyfrowa technika graficzna z wykorzystaniem tuszu), z sygnaturą autora. Praca utrzymana jest w surrealistycznej konwencji realizmu magicznego. Po uzyskaniu wyższego wykształcenia artystycznego oraz architektonicznego w Warszawie, Olbiński przeniósł się do Stanów Zjednoczonych. W latach 80. XX wieku jego renoma wybitnego grafika, autora ilustracji i znakomitego przedstawiciela tzw. polskiej szkoły plakatu - pozwoliła mu na karierę akademicką na nowojorskiej School of Visual Arts. Obrazy i grafiki Rafała Olbińskiego od lat uświetniają zbiory muzealne, instytucjonalne oraz prywatne kolekcje na całym świecie. Artysta regularnie tworzy ilustracje dla prestiżowych amerykańskich periodyków. Sam mówi o sobie, "Jestem malarzem z wyboru. Maluję ckliwe i kiczowate marzenia, jakie ma każda kobieta". Egzemplarzem metaforycznego malarstwa Olbińskiego jest prezentowana praca "Zniknięcie motywu wynikającego z dobrej intencji (ed.IV/XX)-B2" o niewielkich wymiarach (46 cm x 60 cm), stworzona w technice inkografii na papierze.


Inkografia Rafała Olbińskiego może stać się ozdobą na ścianę salonu, sypialni lub być wyeksponowane na ścianie atelier lub prywatnej biblioteki. To wyjątkowa koncepcja dekoracji do niedużej, intymnej przestrzeni gdzie oryginalność - ale nie przesadny ekscentryzm - malarza, może zostać właściwie doceniona. Charakter Olbińskiego w życiu osobistym i twórczym zdobyło mu szerokie znajomości i uznanie w międzynarodowym świecie sztuki. W jego plakaty i obrazy zainwestowały galerie w Europie, USA i Japonii, zdobyły również ponad 100 prestiżowych nagród. Maluje on w konwencji opowiadania, co wnosi ożywczą wartość dodaną i jest znakomitą propozycję inwestycji na rynku alternatywnym. Warszawska Galeria Sztuki Współczesnej Foksal 17 oferuje dla Państwa kompleksową obsługę transakcji, w przypadku zainteresowania lokatą kapitału w najwyższej jakości reprodukcje cyfrowe obrazów Rafała Olbińskiego. Zapraszamy do kontaktu!znajdź podobne:


polecani artyści


Nasza kolekcja nowoczesnych obrazów stale się powiększa. Wszystkim zainteresowanym kupnem dzieła sztuki, służymy naszą znajomością trendów, artystów z ugruntowaną pozycją rynkową oraz nowych i śmiałych twórców o dużym potencjale. Odkrywamy dla Państwa niuanse pracy autorów obrazów, grafiki i rzeźby, znajdujących się w naszej kolekcji. Przedstawiamy i rekomendujemy twórców sztuki pięknej, którzy według naszej skromnej opinii, są w szczególności warci Państwa uwagi. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi artystami!