Galeria Sztuki Współczesnej Foksal 17 przedstawia:

Żółte kaczeńce (2213)

  • Numer ID 4101
zapytaj o produkt
Cena:
4000 zł
zrób rezerwację
opis pracy:

Akryl "Żółte kaczeńce (2213)" to dzieło Pawła Kluzy z 2019 roku, reprezentujące cykl abstrakcyjnych pejzaży. Paweł Kluza pochodzi z Jury Krakowsko-Częstochowskiej i zajmuje się twórczością artystyczną od wczesnych lat młodzieńczych. Jak sam przyznaje, spotkania z dwiema wyjątkowymi postaciami polskiej sztuki pięknej (2004 oraz 2014), zadecydowały o porzuceniu biznesu na rzecz zgłębiania stylistyki malarstwa. Nikifor oraz Edward Dwurnik stali się główną inspiracją warsztatową Kluzy, czyniąc go naturalnym następcą tych wybitnych prymitywistów. W swoich pracach oddaje hołd mistrzom, jednak bliższa obserwacja obrazów olejnych pozwala dostrzec autorskie, ewolucyjne zabiegi malarskie Pawła Kluzy. Ich przykładem jest obraz, który z przyjemnością Państwu prezentujemy. "Żółte kaczeńce (2213)" powstał w technice akrylowej, na płótnie o wymiarach 46 cm x 55 cm.

Kontemplując obraz, widzimy odrealnione wyobrażenie naturalnego krajobrazu, z kolorową roślinnością, na tle intensywnie błękitnego nieba. Malarz wykorzystał w tej kreacji tonacje szafranowej i bladej żółcieni, trawiastej oraz butelkowej zieleni - wraz z kontrapunktem czerwonych smug w stylu action painting. Widok z lotu ptaka kieruje wzrok widza na mrowie żółtych punktów, mających oddawać formę roślin. Ta eklektyczna i odrealniona aranżacja malarska znakomicie łączy prymitywizm rysunkowy z pejzażem.

Obrazy akrylowe Pawła Kluzy są wyjątkową propozycją dla koneserów sztuki oraz chcących rozpocząć przygodę z inwestowaniem w dzieła sztuki pięknej. Awangardowe kompozycje akrylowe to doskonała dekoracja na ścianę do salonu, sypialni czy domowej biblioteki. Pejzaże czerpiące z dziedzictwa słynnych polskich prymitywistów, nabrały wymiernej wartości kolekcjonerskiej po śmierci Dwurnika w 2018 roku. Galeria Sztuki Współczesnej Foksal 17 z dumą poleca kupno obrazu akrylowego Pawła Kluzy "Żółte kaczeńce (2213)" !


znajdź podobne:


polecani artyści


Nasza kolekcja nowoczesnych obrazów stale się powiększa. Wszystkim zainteresowanym kupnem dzieła sztuki, służymy naszą znajomością trendów, artystów z ugruntowaną pozycją rynkową oraz nowych i śmiałych twórców o dużym potencjale. Odkrywamy dla Państwa niuanse pracy autorów obrazów, grafiki i rzeźby, znajdujących się w naszej kolekcji. Przedstawiamy i rekomendujemy twórców sztuki pięknej, którzy według naszej skromnej opinii, są w szczególności warci Państwa uwagi. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi artystami!