Galeria Sztuki Współczesnej Foksal 17 przedstawia:

Żurawie i kurki

  • Numer ID 4108
zapytaj o produkt
sprzedane
opis pracy:

Akryl "Żurawie i kurki" to obraz Pawła Kluzy z 2019 roku, reprezentujący cykl awangardowych pejzaży miejskich, pod tytułem "Podróże". Paweł Kluza pochodzi z Jury Krakowsko-Częstochowskiej i zajmuje się twórczością artystyczną od wczesnych lat młodzieńczych. Jak sam przyznaje, spotkania z dwiema wyjątkowymi postaciami polskiej sztuki (2004 i 2014), zadecydowały o porzuceniu biznesu na rzecz malarstwa. Nikifor oraz Edward Dwurnik stali się główną inspiracją warsztatową Kluzy, czyniąc go naturalnym następcą tych wybitnych prymitywistów. W swoich obrazach oddaje hołd mistrzom, jednak bliższa obserwacja obrazów pozwala dostrzec autorskie, ewolucyjne zabiegi malarskie Pawła Kluzy. Ich przykładem jest praca, którą z przyjemnością Państwu prezentujemy. "Żurawie i kurki" powstał w technice akrylowej na płótnie o formacie miniatury (20 cm x 20 cm).

Kontemplując obraz, widzimy artystyczne wyobrażenie gdańskiej zabudowy miejskiej okolic Bramy Żuraw, ujętej w swoistym zbliżeniu, wyselekcjonowanym kadrze. Malarz wykorzystał w tej kreacji tonacje bakłażanowego fioletu, oliwkowej zieleni oraz błękitu. Charakterystyczną dla Dwurnika kreską malarz oddał elementy architektoniczne kompozycji. Elementem nadprzyrodzonym są tutaj, przedstawione prostą kreska-konturem, kury przechadzające się swobodnie. Ta odrealniona, odrobinę humorystyczna aranżacja, znakomicie łączy prymitywizm rysunkowy z pejzażem miejskim oraz detalami abstrakcyjnymi.

Obrazy Pawła Kluzy są znakomitą propozycją dla koneserów sztuki oraz chcących rozpocząć przygodę z inwestowaniem w dzieła sztuki pięknej. Awangardowe kompozycje akrylowe to doskonała dekoracja na ścianę do salonu, sypialni czy domowej biblioteki. Pejzaże miejskie czerpiące z dziedzictwa słynnego Edwarda Dwurnika, nabrały wymiernej wartości kolekcjonerskiej po śmierci malarza w 2018 roku. Galeria Sztuki Współczesnej Foksal 17 z dumą poleca kupno obrazu akrylowego Pawła Kluzy "Żurawie i kurki" !znajdź podobne:


polecani artyści


Nasza kolekcja stale się powiększa. Wszystkim zainteresowanym kupnem dzieła sztuki, służymy naszą znajomością trendów, artystów z ugruntowaną pozycją rynkową oraz nowych i śmiałych twórców o dużym potencjale. Odkrywamy dla Państwa niuanse pracy autorów obrazów, grafiki i rzeźby, znajdujących się w naszej kolekcji. Przedstawiamy i rekomendujemy twórców sztuki pięknej, którzy według naszej skromnej opinii, są w szczególności warci Państwa uwagi. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi artystami!